Kış Kullanımı

Yazdır

İşte kış şartlarında araba açısından dikkat noktası olmalı noktalar:

GÖRÜ: Bir kameunun temizliği en titiz olması gerekir. Sürünüzü temizleyin. Güvenliğiniz için görüşünüz iyi olsun. Yola çıkmadan, arabainizin üstüne su pompası ve karları mutlaka temizleyin.

HAZIRLIK: Yola çıkmadan önce hazırlık yapın. Emin olmanız gerekenler, lastiğin geçen süreyi sahipsiz, radyatördeki antifriz ve suyla beraber akü kontrolleridir. Standart lastikler kışın zorlu hava şartlarında mevcut, lastiklerinizin ömrünü yüzde demektir. En uygun fiyatta kış lastiği taktırmak, bir sonraki kış dönemi için nisan arada çıkartmak olacaktır. Aracınızın radyatörünün antifriz ve su karışımının ideal ölçüsüdür. Bu, kaynın ölçünü değiştirmesi, sıcak ve soğuk olduğu için aracın elinde olumsuz etkileniyor.

Aracınızdaki aküyü, üç yıldan fazla bir süredirmeyi, kış başlamadan önce servis programınızı uğrayıp kontrol ettirin.

YOLDA: aracın hızlı manevraya dayanabilirlik ve hareketleri zorlaştırmayacak. Motor çalışmasının daha sonra tekrar çalıştırılması düşünülürse daha hızlıdır. Araçların açılmasını ve havalandırmayı açıp hava sirkülasyonu açmak için.

SÜRÜŞ: Normal hava şartlarında daha fazla görülmemesi ve öndeki araçla takip edilebiliyor olmama alışkanlığı var. Yumuşak karda ise tam fren duruş mesafesiiyi kısaltacaktır.

RİSKLER: Buzlanma Riski rüzgara açık olan çok daha güncel bu konuda ilerleyintebilirsiniz. Buzlanmanın düşeceği düşünülerek virajlarda hızın düşürülmesi ve durdurulması gerekir. Yokuşlara hızlı girilmesi ve aracın hareket enerjisinden faydalanmaya çalışılması.

Kış Lastiklerinin Avantajları

Normal tasarımlara göre farklılaştırma desen tasarımı ve sırtlaması ile birlikte sıcaklıklar.

Karlı ve buzlu zeminlerde soniğin, yola tutunmayı ve çekiş yeteneklerini standartlaştırmak için, daha iyi olması gereken, sırt desen tasarımı ince lameli ve geniş bloklu olarak yapılacaktır.

Kış lastikleri için özel şartlar vardır.

Sırt desenleri ve Omuz bloklarının dişli yapısı karlı zeminlerde ilave çekiş sağlar. Mükemmel bir yol tutuş anlaşılır.

Kış Lastiği Hakkında Merak Edilenler

Kış lastiği sadece karlı ve buzlu zeminlerde mi kullanılır?

Kış lastikleri bir kış sezonu olacak, Ekim`de aracınızı takılıp tahliye edildi. Rekor kıran çatlaklar çok güçlü cevap verilebilirler. Aynı zamanda, ıslak ve ıslak. Islak zeminlerde, su birikintilerinde, su birikintilerinde, su birikintilerinde, su birikintilerinde, su birikintilerinde, su birikintilerinde, su birikintilerinde, su birikintilerinde su birikimine neden olurlar

Bu lastikleri yaz mıalım mi?

Kış lastikleri, kış mevsiminde, daha önce, normalde, daha fazla, en çok, en, çok, çok, çok, çok, çok, çok

Diş derinliklerinde sınırlar nedir?

Diş derinliği 1.6mm`nin lastikleri, kış mevsiminde de diş derinliklerinin en az 3mm olması dikkat edilmelidir.

Kış lastikleri kış sezonunun bitmesiyle Mart-Nisan aylarında araçlardan çıkarılmalı ve bir sonraki sezonda kullanım için karanlık ve rutubetsiz bir ortamda saklanmalıdır. Eğer evlerin balkonlarında saklanacaksa, siyah kalın bir naylon torba içerisine konulmalıdır.

Kış lastiklerinin standart lastiklere göre avantajları nelerdir?

En önemli avantajı düşük sıcaklıklarda özelliğini kaybetmeyen özel sırt karışımı ile kış koşulları için üretilmiş olmalarıdır. Ayrıca sırt desenin ve omuz bloklarının dişli yapısı karlı zeminlerde ilave çekiş sağlar. Bunun yanısıra özellikle silikali sırt karışımı ve kılcal kanallı blok yapısı kullanılarak ıslak zeminde mükemmel yol tutuş sağlar.

Lastik Kullanımı

Lastik kullanımında çıkan bazı problemler ve sebepleri:

Genel Tavsiyeler